Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej, które prowadzone są na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania w naszej szkole.

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami, uczniami, pracownikami szkoły i społecznością lokalną:
· systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
· wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy szkoły promującej zdrowie:
· Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
· Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
· Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy jej skuteczności.
· Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

ZESPÓŁ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE:

KOORDYNATOR
Hanna Janura
Adres e-mail: hania.janura@gmail.com

CZŁONKOWIE ZESPOŁU:
Ewa Małecka, Beata Niepiekło-Bąk, Donata Tomczak, Ewelina Wawrzyniak, Małgorzata Wolna, Przemysław Wawrzyniak

Roczne plany pracy
Raporty
Prezentacje

"Sprzątamy dla Polski"
Dzień Ziemi 2023
Sukces naszego ucznia w konkursie "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

"Trzymaj formę"
"Akademia odpadowa"