Savoir–vivre przy stole

Utworzono dnia 05.02.2024

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał” chętni uczniowie 2 lutego uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach  warsztatowych zorganizowanych przez panią Joannę Maćkowiak Agaciak oraz panią Justynę Plewa. Tematem przewodnim było savoir–vivre przy stole. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali teorii o dobrych manierach. Przypomnieli sobie, jaką pozycję należy przyjmować przy stole, jak być uprzejmym, a czego przy stole robić nie wolno. Zapoznali się ze schematem ułożenia oraz przeznaczeniem naczyń i sztućców, a następnie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat savoir–vivre. Na koniec wspólnie wykonali test dobrych manier. Wiedza uczniów na ten temat jest duża. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Dzieci udały się do stołówki szkolnej, w której czekał na nich pięknie udekorowany stół z kompletem zastawy stołowej. Gdy zasiedli do stołu podano uczniom obiad składający się z dwóch dań. Praktyka okazała się nieco trudniejsza, prawidłowe posługiwanie się sztućcami to spore wyzwanie. Po spożytym posiłku wspólnie omówiono trudności i wyciągnięto wnioski. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, wierzymy, że zostaną zapamiętane na długo.
Serdeczne podziękowania kierujemy paniom pracującym w kuchni za pomoc w przygotowaniu warsztatów.

Savoir–vivre przy stole

Utworzono dnia 05.02.2024, 18:43