Informacja dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów - Nabór

Utworzono dnia 26.02.2024

Szanowni Rodzice,
Przypominamy o konieczności zapisania dziecka kończącego w tym roku edukację przedszkolną, do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej obwodowej odbywa się na zgłoszenie rodzica. Zgłoszenia dzieci do szkół podstawowych obwodowych należy składać w terminie od: 26 lutego do 08 marca 2024 r.
Nabór odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową:

Zgłoszenia do klasy I będą dostępne w systemie Nabór od 26 lutego 2024 r. Zgłoszenie można:
1) Wypełnić elektronicznie poprzez podaną powyżej stronę internetową. Wypełnione zgłoszenie należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole podstawowej obwodowej.
2) Wypełnić ręcznie. Formularz zgłoszenia można otrzymać w sekretariacie szkoły. Wypełnione zgłoszenie należy podpisać i złożyć w szkole obwodowej. W takim przypadku dane zawarte w zgłoszeniu do systemu elektronicznego wprowadzi szkoła.

Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do klasy I sportowej lub szkoły innej niż obwodowa, nie składają zgłoszenia, lecz uczestniczą w procesie rekrutacji i składają wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły (w terminie od 26 lutego do 08 marca 2024 r.). Każde dziecko ma zagwarantowane miejsce w szkole podstawowej obwodowej i zostanie do niej przyjęte, jeśli w toku rekrutacji nie dostanie się do klasy sportowej lub do szkoły pozaobwodowej.

Gmina zapewnia dowóz dzieci z miejscowości: Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, Sarnówka, Żołędnica, Żylice, Dębno Polskie, Folwark, Kąty, Krystynki, Szymanowo, Zielona Wieś, Kowaliki, Łąkta, Sikorzyn, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady wyłącznie do szkół obwodowych. Dowozy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu wygasną z dniem 30.06.2024 r. (Szkołę ukończą wówczas uczniowie klas VIII – ostatni rocznik przyjęty przed reformą oświaty z 2017 r.).

ZAŁĄCZNIKI: